horadot4u
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
horadot4u

horadot4u קהילות מפולחות תוכן

אינדקסאינדקס  PortailPortail  GalleryGallery  חיפושחיפוש  Latest imagesLatest images  הרשםהרשם  התחבר  

[מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו

Go down 
3 posters
מחברהודעה
M1luX`xX

M1luX`xX

מספר הודעות : 203
Registration date : 22.08.07

[מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו Empty
הודעהנושא: [מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו   [מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו Icon_minitimeFri Aug 24, 2007 8:26 pm

חלק ראשון-הקמת סרבר על המחשב והתחברות אילו חלק שני- שינוי איכות העברת מוד מוינאמפ לדיבור ללא "פיצוץ אוזנים"{תבינו בהמשך} העלאת אנשים לשידור שילוב מוזיקה עם דיבור ועוד כמה טיפים טובים חלק שלישי- הפיכת שרת קבצים {ftp} לשרת רדיו חלק רביעי-בדיקת מספר מאזינים העפת מאזינים,העפת שדר ונתינת לינק לשידור חלק ראשון בחלק זה נלמד: 1. איך להקים שרת על המחשב 2. התחברות לשרת 3. שידור בסיסי אז ככה דבר ראשון מורידים את שני התוכנות מפה: את הפלאג אין לוינאמפ מפה להורדת הפלאג לחץ כאן פלאג אין: http://www.shoutcast.com/downloads/...-2b-windows.exe ואת התוכנה לפתיחת הסרבר לרדיו על המחשב מפה: להורדת לחץ כאן סרבר: http://www.shoutcast.com/downloads/...9-2-windows.exe 1. הקמת השרת על המחשב אחרי שהורדתם את התוכנות תפתחו תכיוץ תתקינו ועכשיו דבר ראשון מפעילים תתוכנה של הסרבר{SHOUTcast} פותחים את הקובץ sc_serv_gui.ini ומגדירים MaxUser=מספר מקסימום של מאזינים Password=סיסמא של הסרבר {נצטרך בהמשך} PortBase=פורט של הסרבר עדיף לא לגוע....{גם נצטרך בהמשך} עכשיו אם אתם לא מוצאים את זה בדף תעשו f3 ותחפשו תשנו זה סופי בית יעני הדף בנוי מבתים... בסוף כל בית יש הגדרה עדיף למי שלא מבין בזה כל כך לגוע רק במה שאמרתי למעלה שימו מה שאמרתי שנצטרך בהמשך יש לזכור {לא כל כך קריטי אם שוכחים כי עדין זה שמור בקובץ ini} עכשיו אחרי שהגדרנו את ההגדרות של הסרבר מפעילים את הקובץ sc_serv_gui.exe עכשיו נפתח החלון וזהו הסרבר רץ.... 2. התחברות לשרת עכשיו נעבור לפלאג אחרי שהתקנו את הפלאג בוינאמפ נכנסים בוינאמפ ל preferences או פשוט לחיצה על ctrl+p הולכים לכרטיסיה DSP/Effect ושם בוחרים את Nullsoft SHOUTcast Source DSP v1.8.2a {dsp_sc.dll} אחרי שעשינו את זה נפתח לנו החלון של הפלאג אין ואפשר לסגור את החלון של ה preferences עכשיו {אחרי שהסרבר רץ} מה שאנחנו עושים זה להכניס את ההגדרות ב addres נשים את כתובת ה ip שלנו שאפשר לבדוק באתר: http://www.whatismyip.com/ או פשוט לזרוק מבט על זה וכמובן שיש עוד המון דרכים לדעת את הip שלכם ב port אתם שמים את הפורט שקבעתם למעלה בקובץ ini בpassword אתם שמים את הסיסמא שהגדרתם גם בקובץ ini Encoder עזבו זה קשור לאיכות שידור תבדקו את זה בהמשך. למטה מה שכתוב 30 זה ריקונקט טיים יעני אחרי שהתנתק אחרי כמה שניות זה יתחבר שנית אחרי שסימנו לשים את כל הדברים עושים connect ואז נראה ככה למעלה בצד ימין ב status רואים בצד שמאל כמה זמן אנחנו באוויר ובצד ימין את שליחת הBytes הכוונה כל צליל שנשלח זה מספר Bytes ויש לכם סימון ליד ה connectdisconnect יש ריבוע שאפשר לסמן בו וי connect at startup אם תסמנו את זה אז כל פעם שתפעילו את הוינאמפ זה יתחבר ותשדרו עכשיו אחרי שאנחנו באוויר בעיקרון סימנו אך אם אנחנו רוצים רדיו איכותי וטוב זאת רק ההתחלה 3. שידור בסיסי עכשיו נעבור לכרטיסיה input בכרטיסיה הזאת אנו קובעים מה המאזינים ישמעו.... עכשיו שה input עומד על winamp {recommended} המאזינים ישמעו את הוינאמפ בלבד עכשיו גם אם תצעקו לתוך המיקרופון תפוצצו דברים בחדר או כל דבר אחר לא יעזור המאזינים ישמעו אך ורק את השירים בוינאמפ המוד השני קצת יותר מתוחכם.... הוא נראה כך עכשיו שאתה במצב של ה soundcard input אתה מדבר שומעים אותך כל ציוץ קטן שתגיד ליד המיקרופון ישמעו עכשיו פה יש עוד כמה דברים על "פיצוץ אוזני המאזינים" ועוד שאר דברים שממש יהרסו את השידור עוד פרטים ואיך לסדר תמצאו בחלק השני של המדריך עכשיו שימו כדי שלא תדברו סתם יש לבדוק ש mc input מכון על microphone בעיקרון נגמר החלק הראשון עכשיו כדי להתנתק חוזרים ל output ולוחצים disconnect וכדי להוריד את הסרבר נכנסים לתוכנה ולוחצים למעלה בצד שמאל על kill server חלק שני בחלק זה נלמד: 1. שינוי איכויות {למתקדמים ומבינים בנושא בלבד!} 2. "אי פיצוץ אוזני המאזינים" 3. העלאה לשידור דרך מסנגר ודרך טלפון 4. דיבור במקביל למוזיקה 5. זכירת סיסמאות למספר שרתים וזכירת איכויות 6. עוד כמה דברים נחמדים כמו לתת מספר icq או חדר ב mirc דרך השרת.... 1. שינוי איכויות {למתקדמים ומבינים בנושא בלבד!} טוב עכשיו יש מספר איכויות לשנות.... הראשונה היא האיכות הראשית של הסרבר שנמצאת בכרטיסיה Encoder למי שמבין באיכויות ויודע מה הרמה של הסרבר {מהירות שליחה קיבולת וכ'ו} יכול לשנות לאיכות טובה יותר מי שלא מבין כל כך בנושא מומלץ להשאר באיכות שכתוב אצלי מפני שאם תשימו איכות גבוהה יותר אז יהיו הרבה ניתוקים {במידה ואתם לא מכירים טוב את הסרבר והאיכויות} ואם האיכות תיהיה יותר נמוכה אז לא ממש יבינו האיכות השניה היא איכות השמע של המיקרופון שנמצאת בכרטיסיה input ושוב גם בקטע זה מי שיודע שישנה למה שהוא יודע מי שלא שישאיר ככה {ראה שיוני איכות ראשית} 2. "אי פיצוץ אוזני המאזינים" עכשיו דבר ראשון שאתם שואלים את עצמכם זה על מה אני מדבר בכלל איזה פיצוץ איזה שמיצוץ אז אני יסביר לכם שאתם מעבירים ממוד למוד {דיבור לוינאמפ} אתם יכולים "לפוצץ" למאזינים את האוזנים ומה אני מתכון שמתי שאתם נמצאים בדיבור לא שומעים אותכם חזק אז המאזינים מגבירים ושאתם מעבירים מוד לוינאמפ פתאום זה ממש ממש ממש חזק אז מתפוצצות להם האוזנים אז מה עושים כדי למנוע מצב כזה? טוב אז אם שמתם לב יש בכרטיסיות input ו main מין שני עמודות עם פס בפנים שמקפץ לו עכשיו העמודות האלה לא סתם... הם מראות את שליחת הbytes ומה זה אומר לגבינו? ומה זה קשור לפיצוץ אוזנים בכלל?! אז ככה נלך לכרטיסיה input נפעיל סתם איזה שיר {בערך בעוצמה שאנחנו מתכונים לשדר לדוגמא לא נשים שיר רוק ומטאל בזמן שאנחנו הולכים לשדר שירי רוגע ושירים נמוכים} עכשיו למה אני אומר לומה זה משנה איזה שיר נשים אז ככה אם אני שם שיר רגוע לדוגמא איזה שיר משנות ה80 משו רגוע כזה אז עוצמת השמע שלו נמוכה מה הכונה שמתי שאתה שומע את השיר אתה שומע אותו נמוך יותר שימו לב שגם אם תשימו שני שירים נגיד שיר רוק ושיר רגוע תראו שיש טיפה הבדל בעוצמה של השיר עכשיו מה זה חשוב עדיין לא הבנו! אז נסביר לכם אחרי שאני שם שיר אני בודק את העמודות והbytes מעליהן עכשיו יצא ממש ממש במקריות שיצא לי 0 ו 0 עכשיו כמה שהעמודה יותר למעלה ככה שומעים יותר חזק עכשיו אני לא מסתמך רק על תמונה אחת אני מסתכל כמה שניות ורואה על כמה זה רץ בערך נגיד עכשיו זה רץ על 0 1 2 בערך אז אני זוכר את זה ועובר למצב של מיקרופון עכשיו אחרי שהעברתי אני מדבר רגיל לא נצמד למיקרופון ולא כלום מדבר רגיל כמו שאני ידבר כל השידור בערך ושוב מסתכל על הביטים עכשיו בתמונה הזאת רואים ששומעים אותי חלש ואת המוזיקה חזק? ולמה זה ואיך מסדרים את זה? אז למה זה יש כמה סיבות 1. או שאתם מדברים חלש 2. או שהמוזיקה חזקה 3. או שהווליום לא מותאם {זה בטוח} עכשיו איך אני מסדר את זה? בלי בעיה אני פשוט לוחץ על open mixer אחרי שלחצתי על זה נפתחו לי שני חלונות האחד עוצמה ראשית והשני בקרת הקלטה עכשיו מה שאני עושה זה להנמיך קצת את החזק ולהגביר קצת את החלש במקרה שלנו החזק זה השיר והחלש זה המיקרופון אז אני עושה ככה מה שעשיתי פה זה כבר אחרי שעשיתי קצת הנמכתי את העוצמה ראשית וקצת את הקובץ wav והגברתי את המיקרופון עכשיו נעשה שוב בדיקה ונבדוק שזה בסדר חברה אם יש הבדל של כמה ביטים נגיד השיר על 0 1 2 והמוזיקה על 3 4 אז אין ממש צורך לעשות את זה אלא אם כן מעירים לכם בשידור ששומעים אותך חזקחלש ok זהו עד כאן לא תפוצצו אוזנים! 3. העלאה לשידור דרך מסנגר וטלפון טוב זה חלק ממש קצר לוקחים רמקולים קטנים פשוטים שמקבלים עם כל מחשב משו כזה: ופשוט משתיקים את המוזיקה מדברים עם מישו רגיל במסנגר כמו כל שיחה אלקטרונית ופשוט מצמידים את המיקרופון לרמקולים ונותנים לו לדבר דרך הרמקול הישר למיקרופון ואתם תדברו אל המיקרופון גם כן כמובן וככה שתדברו גם הוא שומע וגם המאזינים {המאזינים תלוי במוד} עכשיו דרך טלפון מה שאתם צריכים זה טלפון כזה ומה אני מתכון שאני אומר כזה? טלפון שבבית שלו יש אפשרות לדבר או פלאפון כמו ה sk שאפשר לשים ספיקר עכשיו עושים את אותו עיקרון המיקרופון ליד איפה שיוצא הקול ומדברים למיקרופון פשוט נכון? 4. דיבור במקביל למוזיקה אותו עיקרון של העלאה לשידור מוזיקה עובדת מיקרופון ליד הרמקולים ומדברים למיקרופון אבל שימו שהרמקולים אצלכם בבית לא יהיו יותר מדי חזק ואז המוזיקה דרך המיקרופון תפוצץ להם תאוזנים גם את הקטע הזה תבדקו למי שלא יודע איך לבדוק מוזמן לגשת לחלק של פיצוץ אוזנים 5. זכירת סיסמאות למספר שרתים וזכירת איכויות טו חלק ראשון זכירת שרתים יש לכם מספר שרתים? לא זוכרים הכול?! מה עושים? פשוט מאוד איפה שמסומן בשחור יש לכם עד 5 שרתים לתת לו לזכור ככה כל פעם עוברים מאחד לשני ופשוט לוחצים connect שימו שמה שמסומן בכחול לא יהיה אף פעם על none תמיד שיהיה על משו... וכבר אני יסביר מה זה טוב עכשיו לזכירת איכויות טוב זה רק לאלה שהזיזו איכויות וכ'ו אז מה שאתם עושים זה פשוט אותו דבר בכרטיסה Encoder שחור מזיזים לזכירה מאחד עד 5 עכשיו שימו שוב שמה שבכחול יהיה על MP3 מכונים איכות ועכשיו על החלק שדיברתי מקודם שמה שמסומן בכחול לא יהיה על none אז אם אתם שמים על 1 זה ל Encoder 1 ואם 2 זה ל Encoder 2 וכ'ו 6. עוד כמה דברים נחמדים כמו לתת מספר icq או חדר ב mirc דרך השרת.... כדי להשאיר אתר icq חדר במירק וכ'ו נכנסים output ואז ל yellowpages ואיך המאזינים רואים את זה? http://ip:port יש שם icq מירק וכ'ו עכשיו טיפ קטן למי שמתעסק ממש במוזיקה ויש לו מיקסר וכאלה אתה יכול לחבר אותו ולהשתמש איתו בשידור חלק שלישי בחלק זה נלמד: 1. הפיכת שרת קבצים {ftp} לשרת שידור טוב אז דבר ראשון אתם צריכים שיהיה לכם ftp משלכם ושיהיה לכם גישה להעלאת קבצים וגישת פקודות אז מה עושים? דבר ראשון מורידים את התוכנה של הפתיחת סרבר על המחשב להורדת לחץ כאן משנים את הקובץ ini {או חלק ראשון סעיף ראשון} מעלים את הקבצים לשרת לאחת התיקיות לוחצים ctrl+r ומכניסים את הפקודה site exec sc_serv_gui.exe זהו השרת רץ עכשיו לוקחים את האיי פיי של השרת עם הפורט שעשיתם בקובץ ה ini שמים בפלאג ומשדרים אם זה לא עובד אז כנראה נחתתם על פאב שאי אפשר = תנסו אחד אחר כדי להפיל את השרת {או אם אתם רוצים לשנות הגדרות} אתם פשוט מעלים את הקובץ kill.exe לתיקיה להורדת הקובץ Kill.exe לחץ כאן העלתם את הקובץ לחצו ctrl+r והכניסו את הפקודה site exec kill.exe sc_serv_gui.exe זהו השרת ירד עכשיו אם אתם רציתם לשנות הגדרות משנים את הקובץ ini מעלים ושוב נותנים את הפקודה לפתיחת השרת חלק רביעי בחלק זה נלמד: 1. נתינת לינק לשידור 2. בדיקת מספר מאזינים 3. בעיטת משתמשים kick or ban 4 בעיטת שדר 1. נתינת לינק לשידור פתחתי רדיו עכשיו איך אני נותן לאנשים להכנס?! פשוט וקל לינק ישיר לשידור http://ip:port/listen.pls פשוט משנים את הip לאיי פיי של השרת או שלכם תלוי איפה פתחתם.... או שדר הוינאמפ לוחצים ctrl+l ומכניסים http://ip:port וזהו 2. בדיקת מספר מאזינים פשוט וקל נכנסים ל http://ip:port ורואים מה שנמצא בסוגריים זהו מספר המאזינים בלבן מספר המאזינים במקרה זה 0 כי זה הדגמה ולא שידור ולא פירסמתי את הרדיו בכחול שיא המאזינים שהיו בשידור. במקרה זה 1 3. בעיטת משתמשים kick or ban איך אני מעיף משתמשים נותן kick או ban למי שלא יודע kick=בעיטה הכונה להעיף את המשתמש פשוט מנתק אותו ban=גירוש הכונה להעיף את המשתמש מנתק אותו ולא מאפשר לו לחזור במקרה שלנו kick לא יעזור ממש כי זה מנתק ואז הם מתחברים שוב כי חושבים שזה ניתוק טוב כדי לתת kick or ban נכנסים שוב לדף http://ip:port נכנסים ל admin login מכניסים את הסיסמא של הסרבר ומתחברים עכשיו יש מאזין אחד... מה שפס לבן זה ip זה צנזורות.או צנזורות אחרות. מה שמוקף בלבן זה kick מה שמוקף בכחול זה ban מה שמוקף בצהוב זה זמן חיבור 4 בעיטת שדר שאתם באדמין login פשוט לוחצים על מה שמסומן בצהוב וזהו הורדתם את השדר מהשידור עוד קצת דברים.... לבן איכות השידור כחול הכי הרבה מאזינים שיכולים להתחבר בו זמנית {נקבע בקובץ ini ראה חלק ראשון סעיף אחד} צהוב השיר שמתנגן כרגע חברה שימו דבר חשוב בשידור יש דבר שנקרא דילי ומה הכונה זה עד שהשידור מגיע למאזינים לוקח לו זמן זאת אומרת שאם עכשיו אני משדר ואני אומר שלום מה המצב המאזינים ישמעו את זה בעוד חצי דקה אפילו יותר ויכול להיות גם פחות.
חזרה למעלה Go down
Admin
Admin
Admin
Admin

מספר הודעות : 346
Registration date : 21.08.07

הודעהנושא: Re: [מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו   [מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו Icon_minitimeFri Aug 24, 2007 8:40 pm

לא חוקי חחח
חזרה למעלה Go down
https://horadot4u-f.forumisrael.net
ormaman
Admin
Admin
ormaman

מספר הודעות : 207
Registration date : 21.08.07

הודעהנושא: Re: [מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו   [מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו Icon_minitimeSat Aug 25, 2007 3:10 pm

Admin כתב:
לא חוקי חחח
חחחח תודה
חזרה למעלה Go down

[מדריך] השלם לפתיחת רדיו וניהולו
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-